חושבים לקנות לייקים בפייסבוק? תחשבו שוב


כן, זה ברור מאיפה המחשבה הזו הגיעה. יש לך עמוד חדש בפייסבוק, עסק שאתה רוצה לקדם או רעיון שאתה רוצה להוסיף אליו עוקבים - אבל מה - ההתחלה קשה. איך להשיג אוהדים לעמוד?

וזה לא נראה טוב.. מי ירצה לעקוב כשיש לי רק כ-100 אוהדים (כולל סבתא שלי שלאחרונה הנכד בן ה12 שלה החליט לפתוח לה פייסבוק)...

אז יש אופציות והן זולות - לרכוש לייקים ולהפוך את העמוד לאהוד ונראה טוב. כמו שחבר טוב אמר לי פעם - מי יכנס למועדון ריק?? אם הוא מפוצץ - כולם ירצו להיכנס.

אז הנה כמה סיבות מאד טובות למה כדאי לך לחשוב 18 פעם לפני שאתה עושה מהלך כזה, ולמה למעשה אני כלל לא ממליצה:

  1. בסבירות גבוהה הלייקים שתקנה לא יהיו קשורים לקהל היעד שלך (גיל, מין, מיקום ואפילו שפה!) - מבחינה עסקית רוב הסיכויים שאין לזה ערך כלל עבורך.

  2. פייסבוק משתמשת ב-engagement (מעורבות) שהדף שלך מייצר כדי למדוד כמה מעניין התוכן שלך וכמה המעריצים שלך צריכים לראות אותם. גם אם יהיו לעמוד שלך אלף משתמשים פעילים, אבל שאינם מעורבים, זה יגרום לך להיראות רע בעיני פייסבוק וכתוצאה - הודעותיך יגיעו לפחות ופחות אנשים באופן אורגני (ללא צורך בתשלום).

  3. האוהדים שלך חכמים ואי אפשר לרמות אותם בקלות על ידי מספרים גדולים... מה הם יחשבו אם יראו כי לדף שלך יש מיליון אוהדים אבל הפוסט האחרון שלך זכה רק ב-3 לייקים?

  4. אחד הכלים המעולים שפייסבוק נותנת לך כשיש לך דף אוהדים שבנוי על בסיס מעריצים אמיתיים, הוא כמות עצומה של נתונים שאתה יכול לשלוף לגבי הלקוחות / העוקבים שלך - בני כמה הלקוחות האידיאליים שלך? מי עוקב אחריך הכי בקביעות? איפה הם גרים? מה הדברים האחרים שהם אוהבים? זהו מידע יקר ערך. במידה ואתה רוכש לייקים - פשוט לא יהיה לך את הכלי הזה.

  5. בזבוז כסף - אולי אחת הסיבות הכואבות והחשובות ביותר - לאחר שהדף שלך מוצף באוהדים מזוייפים, בכל פעם שתרצה לצאת בקמפיין ממומן דרך פייסבוק אתה הולך לבזבז הרבה מאד כסף על הגעת המודעות למשתמשים המזויפים. אי אפשר להוציא אותם החוצה מקהל היעד של הקמפיינים. בזבוז הכסף יכול להגיע לסכומים גבוהים מאד.

  6. אחרי שתבין איזו טעות ענקית עשית כשהחלטת לקנות לייקים - תצטרך לבזבז המון המון זמן כדי לנקות את הדף שלך מכל הלייקים המזוייפים האלו.

אז מה כן כדאי לעשות?

להיות סובלניים ולבנות קהל אוהדים אמיתי ונכון לעמוד שלך. איך עושים את זה? טוב לא הכל ביום אחד.. עוד נדבר על זה ארוכות בהמשך.

#לייקים #קנייתלייקים #פייסבוק #כמותלייקים #לייקיםמזוייפים #עמודעסקי

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive