מנהלים חנות באטסי או שוקלים לפתוח? אולי כדאי שתשמעו על Amazon Handmade

בעולם כבר שמעו על זה רבות, מאוקטובר 2015 השיקה Amazon ענקית המסחר המקוון קטגוריה חדשה - Amazon Handmade שמגיעה להתחרות ראש בראש עם Etsy המוכר והמפורסם בתחום.

בעוד Etsy מתגאה בכ - 22 מיליון גולשים פעילים, אמזון מביאה עימה 250 מיליוני גולשים פעילים, מה שיכול להביא למכירות של יוצרים תנופה גבוהה בהרבה.

אמזון עושה את הצעד החשוב הזה כי ללא ספק היא מזהה את הנתח הגדול החסר בפאזל שלה, בכל הקשור לתחום עבודות היד והאמנות, ומתהדרת במחלקות שונות תחת הקטגוריה החדשה - תכשיטים, אמנות, הום דקו, ריהוט, ביגוד, תינוקות ועוד...

האתר הוא חדש אמנם יחסית וקצת יותר יקר מהעלויות שתוציאו בEtsy אבל ללא ספק החשיפה לקהל גדול יותר פי 10 לפחות יביא בעלי חנויות רבים מEtsy לנסות למכור את מרכולתם גם באתר החדש.

כיום כבר תוכלו למצא באתר אלפי מוכרים מעשרות מדינות בעולם ומאות אלפי פריטים.

אז מה יש לאמזון להציע?

כמות המשתמשים המבקרים באתר מדי יום היא עצומה ומגוונת, מה שהופך את אמזון לפופולרי מאד. בנוסף אמזון נתפסת כחנות אמינה ונוחה, שירותית וזולה על ידי הקהל בעולם, בעיקר בארה"ב ובאירופה.

לאמזון לקוחות שקונים כל מוצר שעולה על הדעת תחת קורת גג אחת, וסביר להניח שלקוחות אלו, שכבר מורגלים בתהליכי הקניה באתר, יפנו גם לקטגורית הHandmade החדשה בעת הצורך.

בנוסף כרטיס המועדון וה- gift cards של אמזון מאד פופולריים בחו"ל, מה שמביא לקוחות רבים פוטנציאלים לאתר לקנות גם עבודות יד.

מצד המוכרים

אמזון מנסה לתת פתרונות שEtsy אינם מציעים - כגון כלים נוחים ופשוטים ליישום למכירת המוצרים, וליווי אישי ביצירת חנות והעלאת המוצרים לאתר (בטלפון או באימייל).

כמו כן מוצעים כלים של ניהול לקוחות, רשימות תפוצה, דוחות מכירה ועוד.

למעשה אם משווים לאטסי, ניכר כי אמזון עשתה עבודת מחקר מעולה ופישטה את תהליכי הקמת חנות וגם את תחזוקת החנות על ידי המוכר, וזהו ללא ספק יתרון משמעותי.

עוד חידוש שאמזון מציעה - אפשרות הזמנה בהתאמה אישית דרך ממשק פשוט, כגון בחירת צבע, גודל, דוגמאות, הקדשה אישית - פיתרון שלא קיים כיום בEtsy המתחרה.

לסיכום

המחיר אמנם גבוה יחסית למתחרה הקיימת, אבל זה עושה שכל כאשר משווים את מספר הקונים הפעילים באמזון (250 מיליון) למספר הקונים באטסי (22 מיליון). החשיפה באמזון היא עצומה וככל הנראה הרווחים שניתן להפיק באמזון גבוהים מאלו שניתן במתחרה.

כיום יש להגיש מועמדות ולקבל הזמנה כדי לפתוח חנות באתר, יש טופס מפורט שעל המוכר למלא כדי להתחיל בתהליך.

אמזון אינה מכוונת לשוק הישראלי בשלב הזה ולכן אינה מסתמנת כחלופה למרמלדה או לאתר אישי אם אתם מכוונים בעיקר לקהל המקומי. יחד עם זאת, קיימים סיכויים גבוהים מאד לחשיפה והצלחה בגזרה הבינלאומית באמזון ביחס לאטסי,ויוצרים צריכים לשקול את האופציה האטרקטיבית הזו בבואם למכור את פרי יצירתם באופן מקוון.

#Etsy #אטסי #jbu #חנותבאטסי #amazon #amazonhandmade #onlinestore

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square