אטסי - סודות ההצלחה - #1 צילום המוצרים

זהו פוסט ראשון בסדרה של פוסטים שנועדו לתת כלים וטיפים לחנויות אטסי שמרגישות שצריכות עזרה / תקועות / לא מוכרות / היו רוצות למכור יותר,

הפוסט הראשון, איך לא, מתמקד ב- צילום.


כולם יודעים שצילום הוא הבסיס והכלי הכי חשוב במכירות באטסי ובכלל במכירות אונליין. עדיין משום מה ישנן אינספור חנויות שלא משקיעות כלל בנושא.

הצורך הוא ברור - הלקוח רחוק, לא ממשש ולא נוגע במוצר, וכמובן שלא יכול למדוד אותו.

אז ראשית - בבואכם לפתוח חנות באטסי - השקיעו בצילום. לא משנה כמה המוצרים שלכם טובים ויפים - אם הם לא ימשכו את תשומת הלב של הקונים - לא יצפו בהם ולא ירכשו אותם.

גם אטסי עצמם יקדמו את המוצרים שלכם יותר במידה ויהיו מצולמים היטב. זה עובד ככה - התמונות טובות יותר - מביא ליותר צפיות - מביא לעליה בחשיפה בתוצאות החיפוש - מביא לרכישות.


מה זה צילום טוב?

איך תדעו אם הצילומים שלכם טובים מספיק?

ראשית - תשאלו את האנשים סביבכם (את אלה שיגידו לכם באמת מה הם חושבים ושאתם מעריכים את דעתם).

שנית, והכי קל ונכון - חפשו באטסי תחת Editors' Picks - מוצרים מתחרים או מהקטגוריה שלכם, תשוו את עצמכם אליהם.


אז איך מתחילים?

השקעה בצלם מקצועי - אם ביכולתכם לקחת צלם מקצועי, זו ההשקעה הכספית החשובה ביותר שהייתי מציעה לכם לעשות.

אם אין לכם תקציב לזה - תעשו ברטר עם צלם / תמצאו צלם מתחיל / השתמשו בחבר/ה או קרוב שזה התחביב שלו והיעזרו בו. מה שלא יהיה - אם אתם חסרי כישרון צילום - אל תעשו זאת בעצמכם.

טיפ: אם אתם מעלים הרבה מוצרים ובאופן תדיר ושוטף - מומלץ אולי לקחת קורס צילום קצר ולהתאבזר במצלמה איכותית - זה יעלה לכם אותו סכום כמו שתשקיעו בצלם מקצועי.

מצלמה טובה - אם החלטתם לצלם בעצמכם - תנסו לעבוד עם מצלמה טובה יותר מהמצלמה בטלפון הנייד שלכם. אם תוכלו להשיג כזו אחת מחברים / מההורים וכו' - זה יתרון משמעותי וחשוב בצילום המוצרים.


סטיילינג וקומפוזיציה - איך עושים את זה?

אז יש לנו מצלמה ומוצרים - איך נצלם אותם? על איזה רקע? עם איזו תאורה? באיזו סביבה?

הנה כמה המלצות וטיפים חשובים:

צילומי אוירה - צלמו את המוצרים בסביבה הטבעית שלהם - כלי מטבח - במטבח, תמונות - על הקיר, תכשיטים ביגוד ואופנה - על דוגמן/ית... - אלו נחשבים "צילומי אוירה" והם חשובים כדי לגרום ללקוח להבין את השימוש ואיך יראה המוצר.

צילום אוירה חנות אונליין

צילומי פרופורציה - צלמו את המוצר ליד מוצר אחר שיתן ללקוח פרופורציות לגבי מימדי המוצר שלכם. כך לדוגמא - צלמו ארנק בידיים של אישה, כרית על הספה,

צילומי אוירה לחנות אטסי

רקעים וצבעוניות - מוצרים צבעוניים / מקושקשים / עם הרבה פרטים - צלמו על רקע חלק ובהיר, וללא אביזרי רקע.

תאורה - כמעט תמיד תעדיפו תאורה טבעית בשעת זריחה / שקיעה (האור בשעות האלו רך, לא מפיל צל, ונעים מאד), אתם לא צלמים ואין ספק שתאורה לא טובה מקשה על השגת תמונות טובות ומוצלחות בלי הציוד הנדרש.


צילום מוצרים חנות אטסי
צילום מוצרים חנות אטסי

זוויות צילום - חשוב לצלם את המוצר מכל הזוויות האפשרויות. והכוונה לכל הזוויות האפשריות - מבט על, מבט מתחת, מהצד, מהצד הנגדי, פרונט, אחור, ועוד..... כמה שיותר! ניתן לפעמים לעשות קולאז' שיכיל את כמה זויות יחד.

פרטים - אם יש details במוצר - צלמו תקריב והעלו תמונה שתדגיש אותם.


צילום זוויות שונות חנות אטסי
צילום פרטים חנות אטסי

כמה טיפים:

  • ביגוד - זו תישמע לכם המלצה מאד טרוויאלית, אבל מה לעשות שלא מיושמת באופן שיטתי - צלמו על דוגמנ/ית (אם אתם רוצים לחסוך - צלמו על חבר/ה שנראה טוב, וחתכו את הפנים בעריכה). השקיעו מאד באקססוריז, בלוקיישן ובאווירה בצילומים.

  • תכשיטים - צלמו על דוגמנ/ית מקרוב וגם מרחוק, ובנוסף צלמו את המוצר ללא דוגמנ/ית, בתקריב. שימו לב שהרבה לא מוסיפים תמונה מרחוק של הדוגמנית עם התכשיט (ולאו דווקא של היד / האיבר עם התכשיט), ולעיתים תמונה כזו תעבוד טוב יותר. נסו ותגלו.

  • אין לכם מושג מאיפה להתחיל - לכו לחנויות המתחרות בכם, או לEditors' Picks, ובדקו מה הם עושים.

  • תהיו יצירתיים - ככל שתהיו יותר יצירתיים ומעניינים - תמשכו תשומת לב רבה יותר. אל תפחדו להיות יצירתיים, כמובן בגבולות הטעם הטוב והפונקציונאלי.


בחירת תמונה ראשית למוצר

זו שאלה לא פשוטה - איך נבחר? האם צילום תקריב? צילום אווירה? התשובה היא שאין תשובה אחת. ככל הנראה כל אחד היה בוחר תמונה אחרת אם הייתם מתייעצים. עדיין רצוי ומומלץ - להתייעץ עם הסובבים.

איך מחליטים? חפשו מה התמונה הכי מושכת תשומת לב / מגזינית / מרשימה, עם אפקט הוואוו, ואז תבדקו שהמוצר נראה בה טוב - בפוקוס, לא מעוות, לא חשוך, הצבעים ברורים. חשוב מאד לבחור תמונה שהיא גם וואו וגם מחמיאה מאד למוצר והוא בולט וברור בה.

טיפ חשוב - לפעמים כדאי להעלות מוצר ולשכפל אותו לשני אייטמים שבכל אחד מהם תמונה ראשית שונה ומכך ללמוד מה עובד לכם טוב יותר (נרחיב על זה בפוסט עתידי בסדרה בנושא A/B Testing).


עריכת Thumbnail עבור התמונה הראשית

בתוצאות החיפוש ובחנות המוצרים שלכם נראים בתוך ריבועים קטנים. זוהי למעשה התצוגה המקדימה של המוצר (לפני שנכנסים לעמוד המוצר ומקליקים לצפיה בו). עליכם לדאוג לסדר את הנראות של המוצר בתוך ה-Thumbnail. זה חשוב מאד! אחרת לא יראו את המוצר כראוי ולא יקליקו עליו. יתכן מצב שבו תשקיעו רבות בצילום, סטיילינג ולבסוף אי עריכת ה- Thumbnail פשוט תבטל את כל ההשקעה שעשיתם.

איך עורכים? בתוך עריכת המוצר - תחת התמונה הראשית - adjust thumbnail.

Adjust thumbnail on etsy

זהו להפעם על צילום ועל דגשים בתמונות מצולמות לחנות האטסי שלכם, או בעצם לכל חנות אונליין שתפתחו.

מקווה שסייעתי לכל מי שחשב שהוא צריך קצת סדר בנושא.

אם יש עוד שאלות - אשמח לענות.


הפוסט הבא בסדרה - אטסי - סודות ההצלחה - בקרוב..

#חנותאטסי #צילומימוצרים #צילוםמוצריםחנותאטסי #תמונותמוצרים #תמונותמוצרחנותאטסי #איךלצלםמוצריםלחנותאטסי #צלםמוצרים #צילוםטוב #סטיילינגלצילוםבחנותאטסי #תמונהראשיתמוצרבאטסי #שיפורתמונותבאטסי #שיפורצילוםאטסי

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts