ניוזלטר - איך מתחילים?נתחיל מהסוף - אם אתם בעלי עסק או מנהלי עסק וטרם התחלתם לאסוף כתובת אימייל מהלקוחות שלכם, או מהלקוחות הפוטנציאלים שלכם - קדימה התחילו מיד. אם אתם טרם שולחים ללקוחות שלכם ניוזלטר באופן תדיר - זה הזמן להתחיל.


בימינו יש הרבה ערוצי שיווק - בעלויות שונות, היקפי חשיפה שונים, דורשים השקעה ואנרגיה שונות ומומחיות שונה.

מבין כל האמצעים העומדים לרשותנו לשיווק העסק - ניוזלטר הוא ללא ספק הדבר שרצוי מאד שתשקיעו בו.


למה ניוזלטר הוא כלי חשוב וכדאי?

  1. אמצעי תקשורת ישיר - מבין כל האפשרויות הקיימות - אין עוד כזו שמאפשרת להעביר מסרים ישירות ללקוחות / לקוחות פוטנציאלים, ללא אלגוריתם שמסנן את החשיפה או התניה כלשהי

  2. ללא עלות / עלות זניחה - בהיקפים של עד 2000 אנשי קשר (במערכות מסויימות עד 1000) - השימוש הוא חינמי! ויש כל מיני פיצ'רים שמוצעים בעלות נוספת (שאתם לא בהכרח צריכים)

  3. קיים לעד - כתובות אימייל הן לרוב משהו שאנו לא מחליפים - ולכן הקשר עם הלקוח ישאר לעד.


אז איך מתחילים? יש כמה מערכות חינמיות למתחילים למשלוח ניוזלטרים, 2 ידועות ומוכרות יותר הן mailchimp ו- אקטיבטרייל


כדי להתחיל :

  1. יש לאסוף כתובות מייל מלקוחות. עדיין אין לכם מספיק? צרו עמוד נחיתה והציעו מבצע אטרקטיבי לנרשמים! זה קל! אם יש לכם מקום פיזי - הכינו כרטיסיות למילוי עבור הלקוחות שלכם, הציעו הנחה / מתנה בתאריך היומולדת.

  2. את כתובות המייל יש לארגן בקובץ אקסל ולשמור את הקובץ כקובץ (csv (comma separated values, מי שנלחץ מהשלב הזה - בבקשה תעזרו בחבר מכר - תמיד יש מישהו סביבכם שקצת מבין באקסל.

  3. הירשמו לאתר מערכת ניוזלטר שבחרתם, העלו את רשימת אנשי הקשר. וצאו לדרך - עצבו את המייל הראשון שלכם.


עיצוב ועריכת המייל, כמה טיפים:


מסרים מדוייקים וקצרים תוך שימוש בלינקים - תכננו מראש מה המסרים שאתם רוצים להעביר בניוזלטר ומה המטרה שלכם בו. לדוגמא - עדכון לקוחות על מבצע מסוים, עדכון הלקוחות על מוצרים חדשים, חדשות שוטפות, שימור לקוחות... מקמו את המסרים באופן קריא ובעיקר - ויזואלי - והשתמשו בלינקים שקליקים בתוך הניוזלטר יקחו את הלקוחות אליהם.


עיצוב - אלו תוכנות שמאפשרות לכם שימוש בתבניות - אם אתם לא כאלה טובים בעיצוב - תתחילו בלראות כמה ניוזלטרים שקיימים כדוגמאות או שקיבלתם לאחרונה מספקים שאתם רשומים אליהם. (זה הזמן להירשם לכמה ניוזלטרים מהתעשיה / התחום שלכם)


כותרת / נושא המייל - אין ספק שנושא המייל הוא החשוב ביותר ויגרום ללקוחות שלכם לפתוח / לא לפתוח את המייל. הכותרת צריכה להיות קצרה ענינית ומפתה.


מיתוג - על הניוזלטר להיראות ו"לדבר" בשפה שלכם - חשוב שתשמרו על אחידות עם המראה של האתר שלכם, הלוגו כמובן, התוכן, הרמה. האימייל הזה הוא הפנים שלכם.


לפני משלוח! -

שלחו לעצמכם כטסט את המייל, בדקו שהכל נראה טוב, עומד במקום, הלינקים עובדים, הכל כפי שצריך. חשוב מאד לעשות בדיקה כזו לפני ששולחים, ולפתוח את מייל הבדיקה מהנייד וגם מהדסקטופ, ורצוי גם מאאוטלוק וגם מג'ימייל, כדי לראות איך יראה המייל בכל מע' דואר אלקטרוני ובכל אמצעי.


אתם מוכנים? יש לתזמן את המייל לשעה הגיונית ללקוחות שלכם. איך תדעו? זו כבר תורה שלמה.. אבל לצורך הענין - חשבו מתי יש להם את הזמן לפתוח, המייל לא ייקבר תחת ערימת מיילים אחרים, נסו וגלו.


לאחר המשלוח - תוכנות הניוזלטר השונות מאפשרות לכם לבחון הרבה נתונים - מי פתח, באילו שעות, על מה הקליקו, מה אחוז המיילים שחזרו, מה אחוז המקליקים, מה אחוז שלא פתחו כלל, כולל כתובות אימיילים, בנתונים מאד מפורטים.

נתחו את הנתונים ולימדו מכך לפעם הבאה.


תדירות - בתור התחלה - רצוי לשלוח מייל פעם בחודש (בזמן קבוע בערך), מקסימום 2 בחודש, הכל תלוי בקונטקסט ובענין, ולשיקול דעתכם.


נראה שאתם מוכנים - אם לא תנסו - לא תצליחו.


רוצים להתייעץ? להראות את המייל שלכם לעין מקצועית לפני השליחה? אתם מוזמנים לשלוח אלינו ואנו מבטיחים להגיב - faceit.service@gmail.com


בהצלחה
#newsletter #ניוזלטר #שיווקדיגיטלי #מועדוןלקוחות #אימיילללקוחות #mailchimp #איךלכתובניוזלטר

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts