הכיני את חנות האטסי שלך לעונת החגים

קריסמס כאן! הוא לא באמת כאן, אבל ב- Etsy הוא ממש מעבר לפינה, כבר באמצע אוקטובר נצפה לראות התעוררות ובנובמבר ההזמנות עולות ועולות!

לפני קריסמס כדאי מאד להתכונן, מתי אם לא עכשיו? הנה הטיפים המרכזיים והנקודות שאני ממליצה לעבור עליהן ולסדר בחנות לקראת העונה הכי חמה בשנה.

רענון כללי של החנות

זה הזמן לבדוק "שהכל עובד" בחנות. למה הכוונה?

  • רענון תגיות - בדקו שהתגיות בכל המוצרים מלאות ומנוצלות, שיש גיוון בתגיות, שהשתמשתם בכל התגיות האפשריות שלקוחות יכולים לחשוב עליהן ולחפש דרכן. בדקו אילו מילות חיפוש מביאות לחנות לקוחות באמצעות הסטטיסטיקות, והוסיפו אותן. כשאתם בודקים את תגיות המוצרים, טיפ: שאלו את עצמכם - מהו המוצר (השאלה הברורה), למי הוא מיועד, ממה עשוי, באיזה צבע הוא, להיכן מיועד, באיזה סגנון הוא, מה גודלו ומימדיו. כל לקוח מחפש מזווית אחרת ורצוי שתענו על כל השאלות ליצירת התגיות למוצר.

  • רענון קטגוריות - בדקו ששיבצתם את המוצרים בקטגוריות הנכונות באטסי. כמו כן אם יש מוצרים שיכולים להתאים ליותר מקטגוריה אחת - פצלו ונסו לשבץ בכולן, וודאו גם שבחרתם את תת הקטגוריה הספציפית ככל הניתן.

  • Attributes - אטסי מעדכנים כל הזמן עוד שדות שיעזרו לקטלג ולהתאים את המוצר שלכם לקונה - בדקו האם מילאתם את אותם השדות במוצרים. חשוב מאד שלא ישארו ריקים במידה ורלוונטיים (לא הכרחי למלא הכל אם אין רלוונטיות).

  • כותרות - אטסי פרסמו לאחרונה עוד ועוד המלצות להפוך את הכותרת לקריאה, ברורה ומאד ספציפית למוצר. מעתה רצוי שתקצרו את הכותרת, השאירו את הביטויים הכי חשובים בהן, וכתבו במלל יותר חופשי ופחות מבוסס ביטויים.. ערכו ניסוי ושכפלו מוצרים בחנות עם כותרות מדוייקות מאד ולא כלליות.

  • About, Announcement, Policies - בדקו שהכל מעודכן ורלוונטי.

  • תיאור המוצר- בדקו שהתיאורים שלכם מספקים את כל המידע בחלק העליון בתיאור, ויותר מכך, אני ממליצה לעשות זאת בנקודות. התיאור צריך להיות קריא, ברור, קולע: פסקת הפתיחה בתיאור בת שתיים-שלוש שורות, ולאחר מכן בנקודות ה"מפרט הטכני" של מה הלקוח בדיוק מצפה לקבל. בהמשך שימו לינק למוצרים דומים בחנות, והוסיפו הוראות מיוחדות ומידע ספציפי למוצר.

הוספת תגיות - Christmas gift

לאו דווקא רוב הלקוחות מחפשים "מתנה לקריסמס", אבל חלקם כן. בנוסף, אטסי רואים ומנטרים את התגיות האלו וכך יודעים שהליסטינג שלנו מתאים להיחשף בתקופה זו של השנה.

הייתי ממליצה להוסיף את זה רק בתגיות - לאור השינויים של אטסי בענין כותרות המוצר (ראו מעלה), ובכ- 20% מהמוצרים בחנות - כמובן רק במוצרים רלוונטיים המתאימים למכירה כמתנה לקריסמס.

ניתן ורצוי לגוון בתגיות - Christmas gift for mom, for dad, Xmas gift, for her, for wife, for girl וכדומה...

התזמון הרצוי - כבר עכשיו! אל תחכו עם זה לרגע האחרון, זה לוקח זמן לאטסי ללמוד ולסרוק את התגיות האלו. מנסיוני כבר מאמצע אוקטובר הלקוחות מתחילים לחפש מתנות.

מלאי + זמני הכנה ושילוח

רצוי מאד שזמני ההכנה (processing time) בחנות יהיו קצרים, במיוחד בתקופה זו של השנה. הלקוחות בהחלט בודקים את הנתון הזה, וחשוב מכך - אטסי שמים על כך דגש ומצהירים שיקדמו חנויות עם processing time קצר.

מהו הזמן האידיאלי עד המשלוח? 1-2 ימי עסקים. אם אתם רגילים לרכז הזמנות ולשלוח אחת לשבוע - אני ממליצה לקצר בזמנים בתקופה הזו. כמובן שזמני ההכנה תלויים באופי המוצרים שלכם ובשאלה אם אתם מכינים לפי הזמנה או מחזיקים מלאי מוכן. אני ממליצה מאד להיערך עם מלאי מוכן, גם אם קטן, אשר יתמלא בהתאם למכירות, אבל שיהיה מלאי זמין לענות ללקוחות "לחוצים". אפשר להתבסס על נתוני המכירה של עונה קודמת כדי להיערך עם מלאי שימכר.

זמני השילוח - אם לא הזנתם את זמני השילוח המשוערים בחנות שלכם, תחת הpolicies, מומלץ לעשות זאת עכשיו.

טיפ: לקראת אמצע נובמבר נושא המשלוחים מתחיל להיות בעייתי - משלוחים מתעכבים, וזה קורה בכל העולם בגלל עומס בתקופת השיא של מכירות אונליין בשנה. לכן - ידעו את הלקוחות שלכם בתוך תיאור המוצר ובannouncement בחנות -

Please note orders which will be placed by DATE, will be shipped out and received in time for Xmas, delays may appear during high-season

כך תוכלו להניע את הלקוחות להזמין מוקדם, וגם להיות מכוסים כשיפנו ויתלוננו על עיכובים (שככל הנראה יגיעו).

מחירי משלוח

אטסי מאד מעודדים את המוכרים להציע שילוח חינם ללקוחות. מאמרים שלהם מראים מחקרים שעשו ובהם גילו השפעה גדולה של מחיר השילוח על החלטת הקונה אם לקנות ועל חוויות הקניה שלו. הם ממליצים להציע "מחיר משלוח תחרותי" ואומרים שמוצרים עם משלוח חינם מקודמים על ידם באלגוריתם החיפוש.

זה הזמן בשנה לתת משלוח חינם או לנסות לפחות ולראות איך זה משפיע על החנות. עם זאת אומר שחשוב מאד שלא תעלו את מחירי המוצרים ותהפכו אותם ללא רלוונטיים ולא תחרותיים כדי לכלול את השילוח במחיר המוצר.

לסיכום, הצעה של משלוח חינם או הורדת מחיר המשלוח - זה הזמן (אבל לא בכל מחיר).

סיילים

זו עונה מאד עמוסה בסיילים בכל החנויות, אל תהססו והצטרפו לחגיגה. אני ממליצה במיוחד להפעיל סייל שמקדם הגדלת סל מכירה. אם לקוחה מגיעה לרכוש מתנה לאמא, בואו נציע לה "קני 2 קבלי X הנחה" וכך נניע אותה לרכוש מתנה גם לאחות / דודה וכו'. אפשר להציע הנחה על פריט ראשון, הנחה ברכישת 2, הנחה ברכישת 3, אבל אני ממליצה למעט במסרים ולבחור לעשות הנחה על החנות / מחלקה מהפריט הראשון, והנחה על 2 פריטים ומעלה. אחוזי ההנחה תלויים בכם וברווחיות שלכם כמובן, אבל חשוב שתבדקו מה המתחרים שלכם עושים בתקופה הזו ותנסו להישאר רלוונטיים בהנחות המוצעות.

Black Friday

יום הקניות החזק בשנה, מתקיים השנה ב 23 בנובמבר. ההיערכו מראש עם סייל חזק, זמני שילוח קצרים ומלאי, ותנצלו את הרגע. מומלץ להעלות את הסייל מיום חמישי (22 בנובמבר) ועד יום שני שלאחר הסופ"ש, כולל, הוא cyber monday שרלוונטי אפילו עוד יותר לנו המוכרים אונליין.

זכרו שסיילים ביום הזה הם מאד אגרסיביים ולכן לקוחות באמת מחפשים את המציאות השוות ביותר - מקובל לראות הנחות של 30%-50% בחנויות רבות. גם אם אינכם יכולים לעמוד בהצעה שכזו - תנו את ההצעה המתאימה לכם, ואל תישארו מחוץ למשחק.

טיפ: תקופה "אחרי החגים" - מיום לאחר ערב חג המולד (25 בדצמבר), מתחילה עונת הסיילים באופנה, ובכלל, וניתן למשוך את הקהל עדיין בסיילים לחנות.

נראות החנות ובאנרים

קשטו את החנות שלכם כבר עכשיו -

באנרים מומלץ לקשט ברוח החג והמתנות או החורף והשלג ועוד סמלים של חגים. כמו כן כמובן דאגו לכתוב מה הסיילים שמתרחשים בחנות כרגע בבאנר. למשתמשי Etsy Plus יש 4 באנרים מתחלפים, נצלו כל באנר למסרים אחרים - שני באנרים על הסייל, אחד לאווירה של קריסמס וברכות לחגים, אחד למיתוג בלבד עם קריצה לחגים.

Featured Items והסדר של העמודים הראשונים בחנות ראוי שיהיה שונה מיתר ימות השנה - העבירו את המוצרים המתאימים להימכר בתקופה זו לעמוד הראשון, ולמוצרים המקודמים. כמובן אל תעלימו את המוצרים הנמכרים ביותר / שזוכים למירב הביקורים, אך שלבו אותם בעמוד הראשון. כמו כן, המוצרים המוצעים בהנחה צריכים להופיע בעמוד הראשון.

מחלקות בחנות

בעונה זו של השנה ניתן ליצור בחנות מחלקות רלוונטיות ולמקם אותן בראש הרשימה של המחלקות (חשוב) כדי לעניין לקוחות - לדוגמא Christmas Gifts או Ready to ship, וכדומה. כל חנות בהתאם למילות החיפוש שלה.

אריזות מתנה

בדקו שאתם מאפשרים אריזת מתנה בהגדרות החנות תחת Settings -> Options ובחרו בעלות 1-4 דולר, גם אם אינכם דורשים תשלום עבורה, מכיוון שאטסי מקדמים חנויות אשר מציעות אריזת מתנה בתקופה הזו של השנה (וגם בכלל). כמובן שתאפשרו גם Offer Gift Message באותו העמוד, כי זה מקובל שלקוחות שולחים ישירות לאהובים שלהם בתקופה החגים וירצו להוסיף.

קידום ממומן Promoted Listing

זה לא רלוונטי רק בעונת השיא של השנה, אבל חשוב לי לומר ולהציע שתשקיעו בכך, ואם לא עכשיו אז מתי?

רבות החנויות שלא זוכות לחשיפה, כי עדיין לא הרוויחו את המקום הטוב בעמודים הראשונים או שהשנה חלו שינויים שהרעו את מיקומן באטסי. אני ממליצה להשתמש בקידום הממומן כי הוא האמצעי הכי ישיר ונכון לקדם את החנות היום, והכי מדיד.

תקציב הפרסום בקידום הממומן - אל תחסכו והתחילו ב5 דולרים ליום (הוצאה של כ100 דולר בחודש היא הגיונית ביותר), הגבילו את העלות לקליק (Bid) הכללית ואל תשאירו אותה אוטומטית. יתכן ויקח זמן לאטסי לנצל את התקציב היומי שלכם, וגם ייתכן שתצטרכו לשנות את הפרמטרים של התקציב היומי / הביד המקסימלי לקליק כדי לראות תוצאות, אבל - הקידום ב promoted listing עובד. אני ממליצה עליו יותר מכל אמצעי קידום אחר.

אם אינכם רואים תוצאות - יש בעיה. הבעיה יכולה להיות שהמוצרים שלכם לא ממירים למכירה, או שלא מקליקים כי התמונות אינן טובות, או כי מילות החיפוש אינן מדויקות, אבל - אם יש הקלקות אז יש מקום ללמידה ויש הרבה סיכויים למכירה. זו העונה להוציא כסף על קידום, וכמובן שרצוי לדעת כיצד לנהוג עם זה.

אלו הדברים המרכזיים כהכנות לעונת השיא של השנה, איזה כיף שהיא כאן!.

אם יש שאלות אשמח לעזור,

בהצלחה רבה!!

דנה

#חנותבאטסי #עסקיםקטנים #חנותאטסי #איךלמכורבאטסי #christmassalesetsy #הקמתחנותבאטסי #מכירתעבודותידאונליין #עונתהחגיםבאטסי

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square