מערכת ההודעות החדשה באטסי ועדכונים נוספיםלאחרונה Etsy משיקים חידושים רבים ומעדכנים על עוד שינויים צפויים בקרוב.

מתחילת השנה כבר היו עדכונים לגבי אלגוריתם החיפוש (הצגה בהתאמה אישית ללקוחות ובלי לתת עדיפות למחירים נמוכים), בהמשך ב30.7 הם ערכו שינוי לפיו לקוחות מארה"ב יקבלו בתוצאות בעדיפות את המוכרים המבטיחים משלוח חינם בהזמנות מסכום $35 ומעלה. כעת הם משיקים שינויים במערכת השיחות והכריזו כי בקרוב צפויים גם שינויים במערכת הקידום הממומן והמודעות.


מערכת השיחות החדשה

השינויים המרכזיים במערכת החדשה -

  • בעמוד המוצר שלנו ובכל מקום בו יש אפשרות ליצור קשר עם המוכר יוצג ללקוח הזמן הממוצע למענה ללקוחות בחנות שלנו

  • במערכת ההודעות ניתן למיין את ההודעות הנכנסות לתיקיות

  • התווספה אופציה של auto reply - הודעה שתישלח ללקוח אוטומטית בעת משלוח הודעה לחנות שלנו

  • צ'ט בוקס - כשהלקוח שולח הודעה יפתח לו חלון בו יראה את המענה שלנו בצ'ט במידה ועונים לו במיידי

  • Etsy תעדכן גם את כלי ה- Snippets (הודעות שמורות קבועות)

ממשק השיחות המחודש והעיצוב מחדש של השיחות כבר זמין לכל המוכרים בימים אלו. Etsy אומרים שהעדכון נועד כדי לעזור למוכרים לעמוד בציפיות של הקונים.

הקונים יראו את ממשק השיחות החדש בכל מקום בו יוכלו ליצור קשר עם מוכר. חלון צ'אט ייפתח והקונים יראו כל מוכרי תשובה שיישלחו מיד בחלון.

לקונים יוצג זמן התגובה האופייני לחנות - Etsy תחשב את זמן התגובה של מוכר על ידי מדידת הזמן ממועד קבלת ההודעה הראשונה בשרשור ועד למועד התגובה להודעה זו. אם מוכר מקבל הודעת דואר זבל או הודעה שאינה דורשת תשובה, Etsy לא מחשבת זמן תגובה.

המוכרים יכולים גם להגדיר הודעת תשובה אוטומטית מותאמת אישית מעמוד השיחות כדי להודיע ​​לקונים מתי הם לא זמינים מיד, או מתי צפויים לענות. כדי להגדיר הודעת תשובה אוטומטית יש ללחוץ על "auto reply" בפינה העליונה של דף השיחות.

חשוב להבין כי הקונים מצפים לתגובות מהירות, ויש סיכוי גבוה יותר לבצע רכישה כאשר יש אינטראקציה מידית עם המוכר. על פי נתוני Etsy, קונים נוטים לבצע רכישה בסיכוי גבוה ב-40% כאשר הם מקבלים תגובה להודעה הראשונה שלהם תוך שעתיים.

Etsy תעדכן גם את כלי ה- Snippets (הודעות שמורות קבועות) בשבועות הקרובים. בקרוב נוכל ליצור תבניות שיבנו מראש בשיחות עם הקונים, וכך יקלו עלינו להשיב במהירות לשאלות נפוצות, מה שצפוי להויות משמעותי למכירות,. Etsy מבטיחים לעדכן את המוכרים ברגע שהתכונות החדשות הללו יהיו זמינות.מה מומלץ לעשות?

  1. הודעת auto reply היא דרך נפלאה כמובן לעדכן את הלקוח אם אנו בחופשה או איננו זמינים במיוחד, בנוסף גם בשגרה - רצוי לתאם ציפיות עם הלקוח שלנו לגבי זמן המענה הצפוי שלנו. לכן מומלץ מאד לכל אחד לכתוב הודעת ברכה ותודה על ההתעניינות, לומר שאנו משתדלים לענות בהקדם האפשרי, ושלרוב נענה בטווח הזמן X (רצוי לכתוב עד X שעות/ ימים).

  2. בהמשך לגבי הודעת ה auto reply, הצעה שלי - למה שלא נעדכן את הלקוחות המתעניינים במבצע שיש כרגע בחנות? או על מוצרים חדשים שהשקנו? כמובן שיש לנסח באופן שלא מבלבל את הלקוח ואינו מסיט אותו מבחינתו את המוצר בחנות שלנו, ולכן לא יתאים בכל מצב ולא בכל זמן, אבל בעצם כך ניתן ליידע את הלקוח בכל מיני מבצעים וחידושים בחנות.

  3. זמני תגובה - רצוי לשפר את המענה לפחות בהודעה הראשונה מלקוח מתעניין - גם אם אינכם זמינים לתת תשובה מלאה, רצוי לענות ולכתוב שנחזור לאחר בירור.

  4. משלוח חינם - מומלץ לישם את הכלי איפה שניתן ואם לא ניתן להשתמש בכל המבטיח משלוח חינם מעל 35$, מומלץ לבחור מוצרים שניתן ליישם משלוח חינם ולהציע במוצרים רבים בחנות (כמובן אם יש צורך לעדכן את המחיר של המוצר כך שישקף את המשלוח, אך במחיר אטרקטיבי)


שינויים צפויים קרובים - במערכת המודעות הממומנות צפויים שינויים, אעדכן כשיושקו.


בהצלחה!

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts