מדריך ה- STATS החדש של Etsy

עוד עדכון חדש נכנס לחנויות ב- Etsy, והפעם, משנה את האופן בו השתמשנו עד היום בכלים לניהול החנות.

אז הנה מדריך קצר לשימושכם, על שימוש וקריאת הסטטיסטיקות החדשות, למי שאיבד את הידיים והרגליים או רוצה קצת יותר להבין מה מתרחש בחנות שלו.


Visits (ביקורים) – נכנסו לתמונה

אטסי מוסיפים מימד חדש של נתוני VISITS, ביקורים. למעשה עד כה היינו רואים נתוני Views, כלומר צפיות.

מה ההבדל?

עד היום ראינו צפיות בעמודי החנות, אם ביום אחד היו מגיעים ומבקרים בחנות שלנו 10 לקוחות, והיו צופים בכל ביקור בממוצע ב10 עמודים בחנות – סה"כ היינו רואים 100 צפיות. ואז, אם ביום למחרת היו מבקרים בחנות 20 לקוחות והיו צופים בכל ביקור ב5 עמודים בממוצע - גם כאן סה"כ היו נספרות 100 צפיות ביום, ואנו היינו רואים את הנתון הזה ללא שינוי.


מעתה אטסי מאפשרים לנו לראות את הנתונים החשובים יותר – כמה מבקרים היו בחנות, זה נתון שמאפשר לנו באמת למדוד את הכניסות לחנות ואת ההתקדמות שלה, או של מוצר מסויים.


הנתון הזה של ביקורים VISITS הוא הנתון היותר מהימן, זה גם הנתון שמעניין בעולם המכירות אונליין יותר מכל - כמה מבקרים מגיעים לחנות שלנו - זכרו - יותר מבקרים = יותר מכירות.


אז מה ההשפעה של השינוי הזה - אתם תראו מספרים נמוכים יותר - כי לרוב מבקרים צופים בכמה עמודים בביקור, ולכן אם התרגלתם לראות 400 צפיות ביום, תראו מעתה אולי 180 ביקורים ביום - לא להיבהל, צריך פשוט לעכל ולהתרגל.


אם תרצו עדיין תוכלו לראות את הנתון של הצפיות המוכר והרגיל, הוא גם עדיין רלוונטי - בכמה עמודים צפו באותה כמות ביקורים, זה חשוב לנו כדי להבין האם לקוחות צופים בעמוד אחד בביקור או "מסתובבים" בחנות.

איך ניתן לצפות בנתונים האלו - בפסקה הבאה.


טאב Traffic : תצוגה – גרפים, פילטרים ואיפה רואים את הנתונים


1. החלק העליון של העמוד הראשי בStats

בחלק העליון כפי שרואים בתמונה כאן, יש overview נחמד המסכם את התקופה עליה מסתכלים. ויש גם סרגל טאבים בו ניתן לעבור לתצוגה אחרת של הנתונים, תיכף נגיע לזה. נמשיך בעמוד הזה.


2. אמצע העמוד - הגרף החשוב ביותר:

ניתן לבחור אילו נתונים יוצגו בגרף על ידי בחירת סוג הנתונים כפי שרואים בתמונה - כאן ניתן לבחור לראות צפיות בנוסף לביקורים.

כמו כן, ניתן לראות השוואה לשנה קודמת.

חשוב - אם מעבירים את העכבר על כל אחד מהימים (או חודשים, תלוי על מה אתם בחרתם להסתכל), כלומר על גבי הגרף הזה, רואים אילו אירועים התרחשו באותו זמן. אירוע יכול להיות Shop update חדש, חידוש מוצר (renewal), העלאת מוצרים חדשים... כמו כן יופיעו נתונים מספריים של מה שבחרנו לראות.


3. בחלק התחתון של העמוד -


מתחת בהמשך אם נגלול מטה נראה Traffic sources - פה נראה גרף עוגה ונתונים מספריים שיפלחו לנו מהיכן מגיעה התנועה - האם מאטסי, ממדיה חברתית וכו'... אלו נתונים שהיו לנו זמינים גם בעמוד הSTATS הישן.


לאחר מכן מופיע עוד גרף ונתונים מספריים על Search terms - יראה לנו מהם הביטויים הכי מהותיים אשר מגיעים אלינו בעקבות החיפוש שלהם. גם אלו נתונים שהיו לנו זמינים בעמוד הSTATS הישן.


ומיד מתחת גרף עוגה נוסף וחדש, של Social Media - שאומר לנו מתוך הרשתות החברתיות מאיפה הגיעה התנועה, מה הפילוח.

ועוד שני מצטרפים חדשים - Websites ו- Pages viewed - שניהם נותנים עוד מבט - אחד מאילו אתרים הגיעו אלינו (מאילו כתובות URL הגיעו), והשני באיזה סוג של עמודים צפו ביותר - במוצרים, בחנות, בביקורות, במחלקות...** כל מה שתחת הטאב Traffic, למעשה כל מה שהוסבר עד כה - תקף גם לעמוד הסטטיסטיקה של מוצר יחיד **טאב Listings

למעשה אטסי מקדישים יותר לליסטינג בסטטיסטיקות החדשות (ניתן לעבור אליו בצד שמאל העליון של העמוד).


בטאב הזה, בראש העמוד תוכלו לראות טבלה שמראה לכם את Most visited listing - בטבלה מוצגים 5 המוצרים שמבקרים בהם הכי הרבה, וניתן לראות בתקופה בה אנו מסתכלים נתונים לכל אחד מהם - כמה favorites, visits, orders, revenue יש באותה התקופה (בטבלה).


על אותו העיקרון, מתחת ממש, יש לנו את המוצרים שמבקרים בהם הכי פחות בטבלה דומה.


ניתן ללחוץ על הכפתור בתחתית אחת משתי הטבלאות האלו (see more), ולראות את הנתונים לגבי כל המוצרים בחנות, בעצם בטבלה השלישית בעמוד - All Listings Ranked. בטבלה הזו ניתן למיין את הסדר של המוצרים - לפי ביקורים / לפי הכנסות / לפי favorites / או הזמנות.

מצד שמאל של הטבלה הזו יש אפשרות לבחור איזה מוצרים נראה - לפי הסטטוס שלהם בחנות.


מעניין וחדש בטאב הזה - אטסי נותנים טיפים לגבי המוצרים שזוכים למעט ביקורים - איך לשפר את מצבם.


טאב Customers

גם כאן יש כמה שינויים ושדרוגים (ניתן לעבור אליו בצד שמאל העליון של העמוד).


בראש העמוד - חדש - אטסי נותנים לנו רעיונות לפיתוח מוצרים חדשים? או אולי להרחבת הקו? הם מספקים לנו ביטויי חיפוש שהלקוחות שלנו (שהגיעו אלינו) חיפשו בנוסף באטסי, כך ניתן להבין באילו עוד ביטויים משתמשים אותם לקוחות שמגיעים לחנות שלנו.

החידוש הזה ללא ספק משמעותי וחשוב ללמוד ממנו - אז תיכנסו ותנצלו. על ידי לחיצה על הביטוי תגיעו לעמוד התוצאות שלו באטסי.


מתחת יש את טבלת המדינות והמספרים - פילוח מהיכן הביקורים וגם ההזמנות (נתון חדש).

בתחתית העמוד יש פילוח לפי סוג המכשיר שממנו גולשים הלקוחות שמבקרים בחנות שלנו.


לסיכום

אטסי עושים שינויים, ורובנו לא אוהבים להסתגל לשינויים האלו ולא מתחברים לזה. אבל השינויים האלו לטובה ונועדו לשפר את היכולות שלנו לניהול החנות ולעזור לנו להביא גידול במבקרים ובמכירות.

תתנסו - זו הדרך הטובה ביותר להתרגל ולהכיר.


ואם יש שאלות, אשמח תמיד לענות.

דנה כהן בנציוני#אטסי #חנותבאטסי #חנותאטסי #סטטיסטיקות #analytics #Etsynewstats

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square