עדכון דרמטי מאטסי בנוגע למערכות הפרסום שלה

בהודעה דרמטית ומפתיעה, נשלחו אתמול אימיילים לכל המוכרים באטסי על השינויים שהם מעדכנים ממש במיידי אצלם במערכות הפרסום (להודעה הרשמית של אטסי - הקליקו)

להלן סיכום עיקרי הדברים, ולמי שרוצה להעמיק, בפירוט יתר ופרשנות כיצד רצוי לנהוג - בהמשך.

עיקרי הדברים:

 1. הקידום הממומן הקיים - Etsy advertising - חזרה למקור בו הפרסום באטסי בלבד, ולא בגוגל שופינג (כפי שהיה עד כה מספטמבר האחרון)

 2. השקת מערכת פרסום חדשה - Offsite Ads - לפרסום מחוץ לאטסי, בגוגל, פייסבוק, אינסטגרם, פינטרסט ובינג:

 • הפרסום יבוצע על ידי אטסי, בלי שליטה שלנו המוכרים, והתשלום עבור הפרסום יהיה רק במידה ותבוצע מכירה - רכישה שתבוצע במהלך 30 יום מהקלקה על מודעה שפורסמה.

 • כל המוכרים שמכרו מעל $10,000 בתקופה של 12 החודשים האחרונים, יכנסו למערכת הפרסום החדשה אוטומטית (ללא בחירה) וישלמו עמלה של 12% מכל רכישה שתגיע מהפרסום החדש.

 • מי שמכר מתחת ל$10,000 במהלך 12 החודשים האחרונים - יוכל לבחור האם להפעיל את מערכת הפרסום החדשה, וישלם 15% עמלה עבור כל רכישה שתגיע מהפרסום החדש.

 • העמלה המדוברת (12% או 15%) תגבה בנוסף לעמלות הקיימות היום באטסי ולעלויות החנות הנוכחיות.

 • המערכת החדשה צפויה להתחיל לפעול בחודשיים הקרובים.

עד כאן העיקר,

כעת נעמיק קצת ונבין את הדברים -

מערכת הפרסום הקיימת - Etsy Advertising:

המערכת הזו נקראה עד ספטמבר האחרון Promoted listing, היא נראתה אחרת, והיתה לפרסום באטסי בלבד (הוצעה מערכת נפרדת לגוגל שופינג), וכן היה ניתן לקבוע בה Bid מקסימלי לקליק. בספטמבר אטסי שינו את האפשרות להגביל מחיר לקליק וכן כפו פרסום בה גם בגוגל שופינג.

המערכת מתעדכנת שוב עכשיו - ואטסי מודיעים שמאחר והם משיקים מערכת קידום חדשה נפרדת לפרסום מחוץ לאטסי, המודעות בEtsy Advertising יחזרו להופיע אך ורק בEtsy בתוצאות החיפוש, בלי גוגל.

זו הודעה מאד משמחת! הייתי שמחה לשמוע שגם מחזירים לנו את השליטה במחיר לקליק (Bid) בהמשך, אבל הפרסום בגוגל הסיט משמעותית את המחיר לקליק למעלה וגם הביא קהל שהוא לא בהכרח רלוונטי ונכון לנו - ולכן הכסף במערכת הזו עבד פחות ביעילות בחצי שנה האחרונה.

מעתה נוכל לדעת שאם אנחנו מקדמים במערכת הadvertising המודעות שלנו מגיעות אך ורק ללקוחות מחפשים בEtsy! ונקווה שהמחיר לקליק גם יחזור למחיר טוב.

מערכת הפרסום החדשה Offsite Ads:

אטסי מחפשים כבר הרבה זמן דרכים להגדיל את כמות הגולשים באתר, להגדיל מכירות ולהגדיל את שורת הרווח שלהם. לאחר ניסיונות שנעשו בשנתיים האחרונות הם משיקים את המערכת הזו.

הבשורה דווקא משמחת מאד - אטסי מציעים פרסום בתמורה לעמלה אך ורק במקרה של מכירה. זה מצוין! וגם העמלה (12% או 15%) לא גבוהה במיוחד ביחס לעמלות המוצעות בשוק היום (אמזון וכו).

צריך לקחת בחשבון שהמחיר שהם גובים הינו רק במידה ויש רכישה (12%,15%), ואינו גבוה ביחס לחשיפה שהם מציעים, שהרי יש לקוחות שלא יבצעו רכישה ב-30 הימים שלאחר ההקלקה על המודעה, כך שהמחיר הוא שקלול גם של חשיפה של הפריטים שלנו ללקוחות עבור העתיד.

הבעייתיות מתעוררת עבור מוכרים שאין להם מרווח מספיק כדי לשלם את העמלה הנוספת, וגם עבור מוכרים שמכרו מעל 10,000 דולר ב12 החודשים האחרונים ולמעשה אין להם בכלל בחירה האם הם מעוניינים בפרסום הזה (שכרוכה בו עמלה גבוהה יחסית).

ההשפעה של כניסת המערכת הזו "בכפייה" על מוכרים שונים, תהיה ככל הנראה העלאת מחירים (או מיעוט והורדה של סיילים), וזהו מהלך שבא בסמיכות לשינויים האחרונים בנושא משלוח חינם, כך שהמוכרים נאלצים לספוג כאן שוב, וכמובן הלקוחות.

רק ימים יגידו האם זה מהלך טוב של אטסי.

לדעתי - בהמשך אטסי יאפשרו למוכרים להחליט אם הם מפעילים את המערכת או לא, וכמו כן יעדכנו את העמלות המדוברות מהמערכת הזו.

נקודות מעניינות מההנחיה שהם הוציאו -

 • מרבית המוכרים באטסי לא מכרו מעל $10,000 ב12 החודשים האחרונים - נתון מעניין

 • ההכנסות שהם צופים לחנויות מהמערכת החדשה יהיו כ10%

 • כל המוכרים יוכנסו באופן אוטומטי למערכת כשהיא תושק, גם אלו שמכרו מתחת ל10K$, אבל כמובן האחרונים יוכלו לצאת מהמערכת כרצונם.

המלצות שלי לסיום -

לשנות את המוצרים והתקציב שאתם מפרסמים בEtsy Advertising בהקדם - המערכת תתנהג אחרת מעכשיו, ויש כאן פוטנציאל חדש.

כמו כן, בחנו את המחירים ובדקו את הרווחיות שלכם, יתכן ותצטרכו אולי להוריד מעט באחוזי הסייל, בהתאמה,

ולסיום - להיות חיוביים!

בהצלחה לכולם, ואם יש שאלות אשמח מאד לענות.

דנה

#Etsy #advertisingonetsy #ניהולחנותאטסי #מכירהאונליין #קידוםחנותאטסי

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
 • Facebook Basic Square